Wydajność i dokładność

Wewnętrzna ocena ScanToExcel wykazała ważony F1 na poziomie 98,0% dla 3000 dokumentów testowych z 6 typów.

Data oceny

Co wyniki oznaczają dla Twoich dokumentów

Wyniki opisują oceniane dokumenty i pola we wskazanym dniu. Poszczególne wyniki zależą od jakości, struktury i treści dokumentu. Sprawdź wyeksportowane dane przed dalszym użyciem.

Wyniki według typu dokumentu

Typ dokumentu, Dokumenty testowe, F1 na poziomie pól, Wszystkie oceniane pola zgodne
Typ dokumentuDokumenty testoweF1 na poziomie pólWszystkie oceniane pola zgodne
Faktury60099,5%96,2%
Obrazy tabel20099,2%95,9%
Wyciągi z kart50098,8%95,7%
Wyciągi bankowe65098,7%95,2%
Paragony60097,3%93,9%
Paski wypłat45094,6%92,1%

W całym zestawie wszystkie oceniane pola zgadzały się z odpowiedziami wzorcowymi w 94,8% dokumentów.

Typ dokumentu, Precyzja, Czułość
Typ dokumentuPrecyzjaCzułość
Faktury0.9930.997
Obrazy tabel0.9920.992
Wyciągi z kart0.9890.987
Wyciągi bankowe0.9890.985
Paragony0.9590.988
Paski wypłat0.9520.940

Czas konwersji podczas oceny

Typ dokumentu, Mediana (p50), 95. percentyl (p95)
Typ dokumentuMediana (p50)95. percentyl (p95)
Faktury3.3 s5.1 s
Obrazy tabel2.6 s7.0 s
Wyciągi z kart6.4 s8.8 s
Wyciągi bankowe10.2 s17.2 s
Paragony2.3 s3.1 s
Paski wypłat5.5 s8.7 s

Ocena na wydzielonym zestawie

Podczas rozwoju wydzielono osobny zestaw. Tabela porównuje jego F1 z zestawem głównym; same różnice nie wyjaśniają ich przyczyn.

Liczebności prób podano w nawiasach. Różnice wyrażono w dziesiętnych jednostkach F1, nie w punktach procentowych.
Typ dokumentuZestaw głównyZestaw wydzielonyRóżnica F1
Faktury99,5% (n=600)97,8% (n=150)−0.017
Obrazy tabel99,2% (n=200)96,7% (n=50)−0.025
Wyciągi z kart98,8% (n=500)99,9% (n=130)+0.011
Wyciągi bankowe98,7% (n=650)99,8% (n=160)+0.011
Paragony97,3% (n=600)98,6% (n=150)+0.013
Paski wypłat94,6% (n=450)95,3% (n=110)+0.007

Jak odczytywać miary

Precyzja
Jaka część zwróconych danych była zgodna z odpowiedziami wzorcowymi.
Czułość
Jaka część oczekiwanych danych została poprawnie odczytana.
F1
Średnia harmoniczna precyzji i czułości, w tabeli wyników wyrażona procentowo.
Wszystkie oceniane pola zgodne
Miara na poziomie dokumentu obejmująca oceniane pola, a nie potwierdzenie poprawności całego dokumentu lub eksportu.

Czas konwersji podczas oceny

Czas mierzono od przesłania do gotowego wyniku, dla pojedynczych dokumentów w jednym wątku. p50 to mediana, a p95 to 95. percentyl, nie czas maksymalny.

Jak przebiega ocena

Dokumenty testowe

Zestaw obejmuje publiczne dane i przykłady, dokumenty kupione lub licencjonowane oraz dokumenty syntetyczne dla nietypowych przypadków. Pliki przesłane przez użytkowników nie należą do tego zestawu.

Ręcznie sprawdzone odpowiedzi wzorcowe

Wyniki są porównywane pole po polu z ręcznie sprawdzonymi odpowiedziami. Zgodne pola, błędnie zwrócone wartości i wartości pominięte wpływają na podane wyniki.

Oceniane pola

To pola oceniane w benchmarku, a nie lista kolumn dostępnych w każdym standardowym eksporcie.

Faktury (Liczba pól: 16)
Daty wystawienia i płatności, waluta, dostawca, klient, pozycje, suma częściowa, podatek, oznaczenie podatku w cenie, wiersze podatkowe, podatki pozycji, suma i potrącenia.
Obrazy tabel (Liczba pól: 5)
Wiersze i komórki nagłówków, identyfikacja i typ wiersza, komórki danych.
Wyciągi z kart (Liczba pól: 20)
Sieć karty, posiadacz, okres wyciągu, termin płatności, płatność minimalna, limit i dostępny kredyt, sumy zakupów, spłat, opłat i odsetek, salda początkowe i końcowe, transakcje z datą księgowania, typem, kwotą i walutą.
Wyciągi bankowe (Liczba pól: 16)
Posiadacz rachunku, waluta konta, okres wyciągu, salda początkowe i końcowe, wypłacone odsetki, opłaty, transakcje z datą księgowania, typem, kwotą, saldem bieżącym oraz sumami uznań i obciążeń.
Paragony (Liczba pól: 11)
Data, waluta, sprzedawca, pozycje, suma częściowa, podatek, zestawienie podatków, napiwek, suma i dane płatności.
Paski wypłat (Liczba pól: 40)
Pracownik, pracodawca, kraj, waluta, okres płacowy, stawka podstawowa i jednostka, pensja roczna, bieżące wynagrodzenie netto, roczne sumy narastające brutto, podatków i netto, a także wiersze wynagrodzeń, podatków, potrąceń i składek pracodawcy z godzinami, stawką, kwotą okresu i kwotą narastająco w roku.
Wydajność i dokładność | ScanToExcel